Halak Szaturnusz utolsó pillanatait éljük. A lélek összegzi az elmúlt 28-29 évet, lezárja mindazt, ami beteljesítette sorsfeladatát és amit már nem érdemes tovább cipelni.
Február 13-ról 14-re forduló éjszaka új karmaciklus indul, Szaturnusz Mester belép a Kos állatövi jegybe, ahol 2025. május 25. és szeptember 1. között már tartózkodott, és ahol várja már Neptunusz, hogy összeadják erejüket. Utoljára a 18. század elején álltak együtt a Kos állatövi jegyben, minden túlzás nélkül nagy történelmi pillanatban vagyunk. 
Szaturnusz a Kos jegyében utoljára 1996. április és 1999. március között tartózkodott. Érdemes visszagondolni, akkor milyen új ciklust indítottunk útjára, hogy jelent meg az elköteleződés, a felelősségvállalás, milyen tanítások, akadályok és feladatok voltak. Akik akkor még nem éltek, vagy nagyon fiatalok voltak, ugyanezt vizsgálhatják a családrendszerükben. 
Az ÁTLÉPÉST követően egyre erősebben érezhető lesz a Neptunusz - Szaturnusz együttállás is, ami február 20-án pontosodik be. A gyors, egoból, erőből tüzelés helyett a megfontoltság, a fegyelmezettség, az érettség, a bölcsesség lesz a nyerő. Nem muszáj résztvenni a konfliktusokban, nem muszáj veszekedni, piszkálni, provokálni, hergelni, egos harcokat folytatni. Le is lehet szokni erről, persze ehhez fel kell nőni egy felnőttebb tudatosságba és felelősséágvállalásba.
Egyénileg és társadalmilag is azt tanítja a Neptunusz - Szaturnusz együttállás, hogy nem az ÉN a legfontosabb. Nem az a legfontosabb, hogy ÉN jól járjak, ha azzal jár, hogy át kell gázolni másokon. Tanuljuk a türelmet, alázatot, együttérzést magunkkal és másokkal. Az élet NEM VERSENY és rajtad kívül vannak mások is!
Az újat csak lassan, türelemmel, alázattal, lépésről lépésre érdemes építeni. Tudom, hogy ez ellentmond annak a tűz lóról szóló írásnak, ami szerint minden akadály nélkül vágtatunk. Az írás bejárta az internetet és hatalmas népszerűségnek örvendett, de a Halak utolsó fokán járó Szaturnusszal ideje lenne elválasztani az illúziókat a valóságtól, persze csak ha nem légvárakat akarunk építeni.
Szaturnusz a neptunuszi álmodozást földeli, ezért segít úgy építeni az újat, hogy ne illúziókat építsünk.
Csodákkal és EMBERSÉGGEL teli új kezdetet kívánok minden földi vándornak. 
SzB
Kép forrása: https://hu.pinterest.com/pin/3588874698156035/
A következő kiscsoportos ÉGI TÉR-KÉP időpontja február 27. péntek.
Részletek és jelentkezés:
Köszönöm, ha tiszteletben tartod!

