Talán sokan érzitek, hogy továbbra is egyfajta vihar előtti csendben vagyunk. A Szaturnusz - Neptunusz együttállás még hónapokig érezteti hatását, ahogy a korábbi írásban is jeleztem, az ún. gyors mozgású bolygók sorban átahaladnak majd a velük alkotott együttálláson és tanításon. De ne szaladjunk ennyire előre.
Február utolsó hete is tartogat fontos égi üzeneteket.
1. Merkúr az ún. retrográd ciklusára készül, február 26-án áll meg az égen és megkezdi látszólag hátráló mozgását, ami március 20-ig tart. A ciklus a Halak állatövi jegyben és a Vízöntő csillagképben zajlik, érdekessége pedig az, hogy visszahátrál a felszálló holdcsomópontig, ami ismét egyfajta útkereszteződést jelent.
Merkúr ún. árnyékidőszaka február 12. - április 9. között tart. Mivel a Halakban zajlik, ezért érdemes további LASSULÁSRA berendezkedni, a hangos, rohanós, kiabálós, nyomulós személyes és online kommunikáció, megnyilvánulás helyett mélységes összegzés, számvetés, elmélyülés, elcsendesedés az, ami ebben az időszakban támogatott.
2. Az ún. belső bolygók közül a Vízöntő jegyű Mars halad át utoljára a Bika Uránusszal alkotott tanító fényszögkapcsolaton (egzakt február 27., péntek). A mi emberöltőnkben ez az utolsó, hogy a gyors mozgású bolygók a Bika jegyű Uránusszal kvadrát módon kapcsolódtak, érdemes kihasználni a lehetőséget. Ez a 90 fokos fényszög nem simogat, nem altat, nem engedi a szőnyeg alá söpörni a problémákat. Fel akar rázni, tisztázni akar akkor is, ha feszültséggel jár. Érdemes azért ezt sem túltolni! Lehet, hogy túl szűk lett a tér, túl fojtogató a kapcsolat, túl rövid a póráz ... ahányan vagyunk, annyiféleképp éljük meg ezt is.
VÁRATLAN helyzetekkel találkozhatunk, amik elsősorban a biztonsághoz, bizalomhoz való viszonyunkat érintik. Szabadság vagy/és elköteleződés? Most is sokkal inkább az IS-IS, mint a VAGY-VAGY támogatott. Elképzelhető, hogy idegrendszerünk túlterhelődik, érdemes humorral kezelni mindazt, amit nem tudunk irányítani. Lehet gyakorolni a kontroll elengedését is.
Egyébként pedig áttörést és zseniális megoldásokat is hozhat, persze csak ha ki merünk törni a megszokott keretek közül (ez is teljesen egyéni).
3. Nap - felszálló holdcsomópont együttállás (egzakt ugyancsak február 27-én pénteken). Érdemes PONTOT tenni, szabadulni, oldani, zárni, összegezni.
A megmentő- és áldozatszerepek, a szegény szenvedő ÉN-játszmák kioldása, lezárása is zajlik. Sok idő, míg elmerjük engedni ezeket a mintákat. Nagyon itt van az ideje rátalálni a saját életünkre, ahelyett hogy másokét éljük. És ez az érzelmi teherviselésre és határhúzásra is igaz!
4. Retrográd Merkúr - Vénusz együttállás a Halak jegyében (egzakt február 27 - 28. péntek - szombat): kapcsolatok rendezésére, harmonizálására, elsimítására kifejezetten alkalmas napok. Nem érdemes illúziókba, függőségekbe, elkerülő utakba, spiri gumicsontokba menekülni, a kijózanodás és a valósággal szembesülés elkerülhetetlen.
Továbbra is az összegzés, lezárás, elvonulás idejét éljük és ez még velünk marad egy ideig, ahogy a korábbi írásban is részleteztem.
A kérdés csak az, mit kezdesz magaddal?
SzB
Kép forrása: https://hu.pinterest.com/pin/281543725560816/
![]()
![]()
![]()
Kiírtam 2 új meditációs programot, ahol a márciusi TeliHold és ÚjHold szimbolikus üzeneteivel "dolgozunk".
1. Rendrakás TeliHoldja - Gong hangfürdő és meditáció 2026. március 3., 17:30-as kezdéssel:
Részletek és jelentkezés:
https://www.szantobrigitta.hu/idopontfoglalas/esemeny.php?esemeny_nap=2026-3-3
2. Karmazárás és tisztulás ÚjHoldja - Gong hangfürdő és meditáció 2026. március 18., 17:30-as kezdéssel:
https://www.szantobrigitta.hu/idopontfoglalas/esemeny.php?esemeny_nap=2026-3-18
Szeretettel várlak!

