Kérlek ezt most lassan, akár többször is olvasd át. 
Nem tanultunk meg pihenni.
Az idegrendszerünk arra lett hangolva, hogy folyamatosan ingereket keressen és ingerekre reagáljon, pörögjön, feszüljön, készenlétben legyen, mint az űzött vad.
Ilyenkor, amikor az ún. hétköznapi planéták a Halak jegyében járnak, sokkal érzékenyebbek vagyunk. Ráadásul Jupiter a Rák jegyében retrográd, ami felerősíti a vizes jegyek hatásának növekedését.
Tanulunk lassulni, pihenni, elvonulni a zajból, a feszültségből, a rohanásból, a konfliktusból, az állandó készenlétből.
Az idegrendszer és az érzelemtest először tiltakozik, lehet hogy bűntudatot is érez, ha megállunk és megpihenünk, hisz nincs erre se egészséges mintánk a család- és társadalmi rendszerekből.
Hatalmas utat tettünk meg, teljesen természetes, ha érzelmileg és fizikailag is el vagyunk fáradva. Rendben van ez így!
A Halak túlsúlyt fokozni fogja az is, hogy március 2-án Mars is belép a jegybe, illetve a már említett retrográd Merkúr ciklus is a Halak jegyében zajlik. Ideje van gyakorolni az érzékenységet magunk, egymás és más élőlények iránt, ideje van gyakorolni a pihenést, az elvonulást, elcsendesedést, a lelassulást, a belső csendet, a lezárást, befejezést, számvetést.
Engedd, hogy ne csinálj semmit, csak az érzéseknek légy jelen, amik felszínre törnek, amik átmosnak és megtisztítanak. Nem kell menekülni előlük, nem baj ha megengeded magadnak a gyengédséget, a sérülékenységet, a fájdalmakat, a gyászfolyamatot, nem kell lehasítanod magadról azt, ami eleve hozzád tartozik.
Az érzelemtesten keresztül indulnak el a gyógyulási folyamatok is. Azonban ilyenkor még inkább fontos megválogatni, kivel - mivel kapcsolódunk, ideje határt húzni és határt tartani az érzéketlenséggel, a durvasággal, az energiarablóval, a kihasználóval stb. szemben.
Mivel a Halakat uraló Neptunusz a Szaturnusszal áll együtt, egyfajta KIJÓZANODÁS idejét éljük kicsiben és nagyban egyaránt. Erre is emlékeztetnek a Halak jegyén átvonuló gyors mozgású planéták. Mostanság vizsgázódnak le azok a spirituális hitrendszerek is, amiket évtizedek óta követünk és amikbe nagyon sokan menekülnek, hogy túléljék azt, ami VAN.
SzB
Kép forrása: https://hu.pinterest.com/pin/633387443076738/
A márciusi TeliHold és ÚjHold szimbolikus üzeneteivel "dolgozunk" az alábbi meditációs programokon.
1. 2026. március 3., 17:30:
Részletek és jelentkezés:
https://www.szantobrigitta.hu/idopontfoglalas/esemeny.php?esemeny_nap=2026-3-3
2. 2026. március 18., 17:30:
https://www.szantobrigitta.hu/idopontfoglalas/esemeny.php?esemeny_nap=2026-3-18
Szeretettel várlak!
Köszönöm, ha tiszteletben tartod!

