Pihenés

Pihenés

Kérlek ezt most lassan, akár többször is olvasd át. ☺️
Nem tanultunk meg pihenni.
Az idegrendszerünk arra lett hangolva, hogy folyamatosan ingereket keressen és ingerekre reagáljon, pörögjön, feszüljön, készenlétben legyen, mint az űzött vad.
Ilyenkor, amikor az ún. hétköznapi planéták a Halak jegyében járnak, sokkal érzékenyebbek vagyunk. Ráadásul Jupiter a Rák jegyében retrográd, ami felerősíti a vizes jegyek hatásának növekedését.
Tanulunk lassulni, pihenni, elvonulni a zajból, a feszültségből, a rohanásból, a konfliktusból, az állandó készenlétből.
 
Az idegrendszer és az érzelemtest először tiltakozik, lehet hogy bűntudatot is érez, ha megállunk és megpihenünk, hisz nincs erre se egészséges mintánk a család- és társadalmi rendszerekből.
 
Hatalmas utat tettünk meg, teljesen természetes, ha érzelmileg és fizikailag is el vagyunk fáradva. Rendben van ez így!
 
A Halak túlsúlyt fokozni fogja az is, hogy március 2-án Mars is belép a jegybe, illetve a már említett retrográd Merkúr ciklus is a Halak jegyében zajlik. Ideje van gyakorolni az érzékenységet magunk, egymás és más élőlények iránt, ideje van gyakorolni a pihenést, az elvonulást, elcsendesedést, a lelassulást, a belső csendet, a lezárást, befejezést, számvetést.
 
Engedd, hogy ne csinálj semmit, csak az érzéseknek légy jelen, amik felszínre törnek, amik átmosnak és megtisztítanak. Nem kell menekülni előlük, nem baj ha megengeded magadnak a gyengédséget, a sérülékenységet, a fájdalmakat, a gyászfolyamatot, nem kell lehasítanod magadról azt, ami eleve hozzád tartozik.
 
Az érzelemtesten keresztül indulnak el a gyógyulási folyamatok is. Azonban ilyenkor még inkább fontos megválogatni, kivel - mivel kapcsolódunk, ideje határt húzni és határt tartani az érzéketlenséggel, a durvasággal, az energiarablóval, a kihasználóval stb. szemben.
 
Mivel a Halakat uraló Neptunusz a Szaturnusszal áll együtt, egyfajta KIJÓZANODÁS idejét éljük kicsiben és nagyban egyaránt. Erre is emlékeztetnek a Halak jegyén átvonuló gyors mozgású planéták. Mostanság vizsgázódnak le azok a spirituális hitrendszerek is, amiket évtizedek óta követünk és amikbe nagyon sokan menekülnek, hogy túléljék azt, ami VAN.
 
SzB
 
✨✨✨
A márciusi TeliHold és ÚjHold szimbolikus üzeneteivel "dolgozunk" az alábbi meditációs programokon.
1. 2026. március 3., 17:30:
Részletek és jelentkezés:
https://www.szantobrigitta.hu/idopontfoglalas/esemeny.php?esemeny_nap=2026-3-3
2. 2026. március 18., 17:30:
https://www.szantobrigitta.hu/idopontfoglalas/esemeny.php?esemeny_nap=2026-3-18
Szeretettel várlak!
✨Az oldal teljes tartalma szerzői jogvédelem alatt áll. Az írások csak pontos hivatkozással és szerzői névvel terjeszthetők.✨
Köszönöm, ha tiszteletben tartod!

https://www.szantobrigitta.hu/

szantobrigittaholisztika@gmail.com

Az asztrozófiai elemzés nem minősül egészségügyi szakképesítéshez kötött pszichoterápiás gyakorlatnak, vagy terápiás tanácsadásnak, illetve nem minősül gyógyító vagy természetgyógyászati tevékenységnek.

Adatkezelési szabályzat

<->