Lehet sokféle ideológiát gyártani, mi miért történt, de igazán az a fontos, ki mit érez, megérinti-e a kegyetlenség, az esztelen pusztítás, a másik legyőzése, ellehetetlenítése és ráébredünk-e egyszer emberként, hogy nem vagyunk többek a körülöttünk élő élőlényeknél, csak az egónk hiszi azt, hogy mindenek felett állunk és mindent megtehetünk. Azt hisszük, tetteinknek nincs következménye, nem kell velük elszámolnunk.
Minden élőlénynek joga van az élethez, az embernek pedig nincs joga azt önkényesen kioltani. Ember állat ellen, ember ember ellen …. farkastörvények uralkodnak, amiket a viselkedésünkkel tovább növelünk.
Fel kellene végre ébredni és felismerni; a gyűlölködés, pusztítás, gyilkolás, agresszió, állandó kritizálás, másik fölé kerekedés, másik legyőzése stb. ugyanezt teremti.
Akiben van egy kis jó érzés, megérinti az értelmetlen - embertelen pusztítás, legyen szó állat, vagy ember ellen elkövetett erőszakról.
SzB
Kép forrása: index.hu

