“Az anyaseb begyógyulása nélkül lehetetlen megszabadulni az érzelmi rabszolga szerepétől. A gyógyulás lehetővé teszi, hogy kiszabaduljunk az anyánkkal kialakult hibás kötődési mintázatból, és megtartsuk az önálló személyiségélményhez szükséges érzelmi távolságot. Ez az egészséges határok kialakításával alakítható ki, amely tiszteletben tartja a személyes szuverenitásunkat.
…
Amikor visszaadjuk anyánk kezébe a felelősséget saját szenvedésének feldolgozásáért, akkor elegendő terünk nyílik a saját szenvedésünk feldolgozására.
Egyetlen kapcsolat sem ér annyit, még az anyánkhoz fűződő sem, hogy miatta elveszítsük önmagunkat.
Amikor visszautasítjuk a mások helyett elvégzendő munkát, és mi sem kérünk másokat a mi érzelmi munkánk elvégzésére, akkor tudjuk kiküszöbölni az ősi egyensúlyzavart, ami annyi ember szenvedésének volt már okozója.”
Bethany Webster: ANYASEB
Ritkán ajánlok könyvet, de ezt most nagyon és mindenkinek. Anyáknak, apáknak, fiúknak, lányoknak, szülőknek, nagyszülőknek. Amikor a család szintjén megértjük a tekintélyelvű rendszerek működését és ránk gyakorolt hatását, akkor kristálytisztán látjuk már nagyban is. Transzgenerációs sérüléseinket el kell kezdeni gyógyítani, hogy az életünk megváltozzon.
SzB
2021. november 2.
✨ Az oldal teljes tartalma szerzői jogvédelem alatt áll. Az írások csak pontos hivatkozással, vagy szerzői névvel terjeszthetők. ✨

