2026. január első aktív, teljes hetének fő égi üzenete a Vénusz bolygóhoz köthető.
A Nap - Vénusz együttállás a Bak jegyében egy új korszakot indít útjára, melyet tovább árnyal a Marssal való együttállásuk és a Rák jegyű Jupiterrel való szembenállásuk.
Nekem legalábbis sokat ártottak. Sokáig hittem azt, hogy velem és a kapcsolatommal van a gond. Aztán rájöttem, hogy nincs.
Egyszerűen csak felnőttem. 
Nagyon erős égi üzenettel indul a 2026. naptári év.
Január 3-án szombaton délelőtt (magyar idő szerint 11:02) pontososik be az a Rák jegyű TeliHold, ami egyben szuperhold is, ilyenkor a Nap - Föld - Hold nagyjából egy vonalba kerülnek. Csodálatos égi területeket kapcsol most össze a Nap és a Hold a Tejúton, amikor is egzakttá válik a szembenállásuk.
Megpróbálom röviden és tömören átadni a főbb üzeneteket. ![]()
Drága Olvasók.
Néhány személyes gondolatottal köszöntöm a régi és új olvasókat és az új esztendőt, bár az asztrológiai újév a tavaszi napéjegyenlőséggel kezdődik, de valahogy azt érzem, hogy a nagy megújulás lehetősége már itt van a térben. 
Számomra a tavalyi 2025-ös év meghozta már azt az áttörést, amiért nagyon régóta dolgoztam, hisz 2025. szeptembertől Budapesten is elérhető vagyok már rendszeresen és személyesen is. Sokan talán nem is gondoljátok, milyen hosszú és akadályokkal teli utat tettem meg idáig.
Pedig de, ez az igazság.
Az elmúlt napokat pihenéssel töltöttem, pár napra kivontam magam a közösségi online tér forgalmából és őszintén szólva nagyon jól esett. 
Az előző írásomat szeretném még egy nagyon fontos dologgal kiegészíteni. Az utóbbi években, a Halak Neptunusz 14 éves ciklusa alatt a spiritualitás HATÁRTALAN térnyerését tapasztaltuk. A spiritualitás, mint jelenség (bárkinek bármit is jelentsen) egyre nagyobb tömegeket ér el, a tömegesedéssel együtt pedig törvényszerűvé vált a felhigulás is.
Tudom, hogy sokan várjátok a 2026-os előrejelzést és bár készítettem róla már egy rövid videót, írásban is összeszedtem a legfontosabbakat, ahogy én látom. Hangsúlyozom, nem csillámpónis spiri üzenet lesz, abból van elég a közösségi médiában. 
Ez a Karácsonnyal kapcsolatban is igaz. A csodásan feldíszített karácsonyfák és emberek mögött nagyon gyakran fájdalmas történetek húzódnak. Sokan mutatják kifelé a csillogást, amivel azt sugallják, hogy náluk minden tökéletes, még azok is, akik közben arról prédikálnak, hogy a Fényt belül kell megtalálni.
Szenteste napja van, ami idén igazán nagyon különleges.
Vénusz épp ekkor éri el a Bak nulladik fokát (magyar idő szerint 17:25), a Téli napforduló pontját, hogy Kapcsolatainkban is megszülessen a Fény.
Ebben a rövid videóban azokról a fontosabb asztrológiai bolygómozgásokról és jegyváltásokról beszélek, amik meghatározzák az év alapvető dinamikáját. Fogadjátok szeretettel. 
A videó elérhetősége:
https://www.facebook.com/reel/1373224220398393
A veszteség megtanít értékelni azt, ami van. Megtanít a mostban élni. Megtanít, hogy ne pazaroljuk az időnket értéktelen dolgokra - kapcsolatokra - minőségekre.
Minden azért múlik el, hogy egy nálánál magasabb kezdődjön. Semmit nem hiábavaló lezárni, minden befejezésben ott az új kezdet is.
https://www.szantobrigitta.hu/
szantobrigittaholisztika@gmail.com
Az asztrozófiai elemzés nem minősül egészségügyi szakképesítéshez kötött pszichoterápiás gyakorlatnak, vagy terápiás tanácsadásnak, illetve nem minősül gyógyító vagy természetgyógyászati tevékenységnek.
<->
